-20%
, , , , , , ,

Mellomstor hjertesølje – Lys filigran med tre lauv

Opprinnelig pris var: kr 4 900,00.Nåværende pris er: kr 3 920,00. inkl mva.

En utrolig elegant og mellomstor hjertesølje i lyst sølv. Søljen har et sirlig fyll av fin filigran, en vifteformet krone på toppen og tre hengende, blankpolerte lauv. Ekte filigranshåndverk med livstidgaranti.

Størrelse: Høyde 7,7 cm Materiale: Sølv 830 S Teknikk: Filigran Bruksområde: Brystsølje / hovedsølje eller halssølje ( Vest-Agder og Åmli-bunad)

 

- +

Denne vakre filigranshjertesøljen er et glimrende valg for konfirmanten, eller for deg som ønsker det klassiske hjertedesignet i en allsidig og lett modell på bunadskjorten. Det hjerteformede rammeverket er fylt med intrikate, tvinnede sølvtråder og krones av en nydelig filigransvifte øverst.

Tre slette, skålformede lauv (løv) henger fritt – to på sidene og ett i bunnen – og fanger festdagens lys nydelig ved hver bevegelse. Søljen står i fullkommen stil til våre lyse filigransringer og ørepynt til  Agder-bunadene.

Hvorfor velge bunadsølv fra Sølvsmeden på Finnøy?

  • 100 % Ekte håndverk: Laget del for del på vårt eget verksted på Finnøy, helt uten masseproduksjon.
  • Mesterlig kvalitet: Utført under oppsyn og kvalitetssikring av filigranssølvsmedmester Folke Helle.
  • Livstidsgaranti: Vi står inne for arbeidet vårt og gir livstidsgaranti mot produksjonsfeil på alt vårt bunadsølv.
Distrikt

Åmli, Vest Agder

Handlekurv