-20%
, , , , , , ,

Stor Bolesølje Vest-Agder/Åmli – Lyst filigransarbeid

Opprinnelig pris var: kr 15 000,00.Nåværende pris er: kr 12 000,00. inkl mva.

En stor, mektig og tradisjonsrik bolesølje med åpne, forseggjorte filigransboler i lyst sølv. Det ultimate midtpunktet på kvinnebunaden fra Agder. .Håndlaget kvalitet fra Sølvsmeden på Finnøy med livstidsgaranti.

Størrelse: Diameter 9,1 cm] Materiale: Sølv 830 S Teknikk: Avansert filigransarbeid, bunnplate og polering Bruksområde: Stor hovedsølje (Vest-Agder og Åmli-bunad)

 

- +

Bolesøljen regnes som dronningen blant søljer i Agder-distriktene. Dette er den store modellen, mesterlig utført med en solid bunnplate dekket av intrikate filigransmønstre og opphøyde,bueteboler (rosetter). Det lyse, polerte sølvet gir søljen et strålende og eksklusivt preg som garantert vil vekke oppmerksomhet på festdagen.

Hvorfor velge bunadsølv fra Sølvsmeden på Finnøy?

  • 100 % Ekte håndverk: Laget del for del på vårt eget verksted på Finnøy, helt uten masseproduksjon.
  • Mesterlig kvalitet: Utført under oppsyn og kvalitetssikring av filigranssølvsmedmester Folke Helle.
  • Livstidsgaranti: Vi står inne for arbeidet vårt og gir livstidsgaranti mot produksjonsfeil på alt vårt bunadsølv.
Distrikt

Vest Agder

Rogaland

Dame

Handlekurv