-20%
, , , , , ,

Maljeband, 12 ringer pr. par

Opprinnelig pris var: kr 4 000,00.Nåværende pris er: kr 3 200,00. inkl mva.

 Et sett med to tradisjonelle maljebånd bestående av 12 ringer hver, utformet i ekte, lyst sølv til Vest-Agder bunaden. Kjedene er sammensatt av slette og tvinnede ringer i et klassisk vekselmønster. Ekte sølvsmedhåndverk fra vårt verksted på Finnøy med livstidsgaranti.

 Størrelse: 12 ringer per lenke Lengde 22 cm Materiale: Sølv 830 S Teknikk: Filigran Bruksområde: Maljebånd til montering på vesten til Vest-Agder bunad

- +

Fullfør vesten på din Vest-Agder bunad med disse flotte  maljebåndene (par). Kjedene monteres vertikalt på hver side av vesteåpningen . Designet er bygd opp med slette, åpne sølvringer som holdes sammen av ovale ringer laget av skrutråd i ekte filigransstil.

Disse er med 12 ringer, men kan også leveres kortere eller lengre om det er ønskelig.

Hvorfor velge bunadsølv fra Folke Helle, Sølvsmeden på Finnøy?

  • 100 % Ekte håndverk: Laget del for del på vårt eget verksted på Finnøy, helt uten masseproduksjon.
  • Mesterlig kvalitet: Utført under oppsyn og kvalitetssikring av filigranssølvsmedmester Folke Helle.
  • Livstidsgaranti: Vi står inne for arbeidet vårt og gir livstidsgaranti mot produksjonsfeil på alt vårt bunadsølv.
Distrikt

Vest Agder

Rogaland

Dame

Handlekurv