-20%
, , , , , , ,

Snøring, filigran med spyd og korslauv. Oksidert

Opprinnelig pris var: kr 2 500,00.Nåværende pris er: kr 2 000,00. inkl mva.

 Et komplett og staselig snøring i oksidert sølv med en tilhørende spyd. Brukes til snøring gjennom maljene på vesten til Rogalandsbunaden. Ekte sølvsmedhåndverk fra vårt verksted på Finnøy med livstidsgaranti.

Størrelse: 100 cm pluss spyd og korsløvMateriale: Sølv 830 S Teknikk: Filigran, oksidert Bruksområde: Snørekjede med snørenål (sprotte) til maljene på bunadsvesten til Rogalandsbunaden

- +

Sikre vestens snøring med denne vakre snøringen i ekte, oksidert sølv. Kjedet leveres komplett med et tradisjonelt spyd og korsløv dekorert med sirlig og intrikat filigransarbeid i lys utførelse. De tynne, tvinnede sølvtrådene harmonerer nydelig med filigranssøljer .

Snøringen glir lett gjennom maljene på vesten og . Den oksiderte overflaten gir hele bunaden et eksklusivt og helhetlig løft.

Hvorfor velge bunadsølv fra Folke Helle, Sølvsmeden på Finnøy?

  • 100 % Ekte håndverk: Håndgravert på vårt eget verksted på Finnøy.
  • Mesterlig kvalitet: Utført under ledelse av filigranssølvsmedmester Folke Helle.
  • Livstidsgaranti: Vi gir livstidsgaranti mot produksjonsfeil på alt vårt bunadsølv.
Distrikt

Rogaland

Handlekurv